A zsombói sportlövő, Jákó Miriam bronzérmes az Európa-bajnokságon

847

Jákó Miriam, a zsombói Cél-Tudat SE sportolója jól szerepelt az Eszéken rendezett Sportlövő Európa-bajnokságon. A horvátországi Eszéken tartott bajnokságon a 17 éves sportlővő számára esély nyílt arra, hogy megmutassa tehetségét és tapasztalatot szerezzen.

Az első napon a juniorok légfegyveres küzdelmeit rendezték meg. A sort a légpuskás lányok folytatták, Miriam 10 méteren a női csapat tagja volt. Összesítésben a női légpisztoly versenyszámban a 14. helyen végzett, valamint bronzérmesként zárta a sportpisztolyosok 25 méteres számának döntőjét a sportlövők eszéki junior Európa-bajnokságán egyéniben.

Jákó Miriam, a Cél-Tudat SE sportolója a dobogó 3. fokán.

Csapatban is jól teljesített a Fábián Sára Ráhel, Jákó Miriam, Szakács Tünde összeállítás. A magyar hármas bronzérmes lett a junior lány sportpisztoly csapatversenyében az eszéki bajnokságon, miután a harmadik helyért zajló mérkőzésen 16-0-ra leiskolázta a horvát csapatot. A kvalifikáció első részében a csapatok mindhárom tagja 2×15 (pont, gyors) lövést adott le. A magyar hármas 864 körrel az első helyen zárt. A Q2-ben már csak a versenyzők 15 (gyors) lövést adtak le.

A bronzmérkőzésen a csapatok mindhárom tagja leadott egy sorozatot (öt lövést), és az összesített eredmény alapján több találatot elérő együttes kapott két pontot. Az éremcsata 16 pontig tartott. A magyar hármas győzelme egy percig nem forgott veszélyben, a vége 16-0 lett. Az első helyért Oroszország 17-5-re verte meg Ukrajnát.