Minibölcsőde épül Pusztamérgesen – Hamarosan könnyebb lesz a kisgyermekes családok élete a faluban

1309

Márciusban indult a pusztamérgesi minibölcsőde építése a védőnői szolgálati lakás helyén. A munkálatok már az udvar, a járdák és a kerítés befejezésénél tartanak, az épület a település központjának üde színfoltja lett.

Pusztamérgesen 2020-ban két nagy pályázat előkészítése zajlott, és mindkettő nyert: az egyik a volt vé­­dőnői szolgálati lakás helyén épülő minibölcsődéé, mely egy 150 milliós beruházás, a másik pedig a 198 millióból elkészülő 350 adagos melegkonyháé és a hozzá kapcsolódó 60-80 fős étteremé a régi Sellő étteremben.

A minibölcsőde épülete már elkészült, már csak kisebb munkálatok vannak hátra, melyen december elsején is sok gép és munkás dolgozott. A kisgyerekes falubeliek, illetve a gyereket tervezők örülnek a fejlesztésnek, mert jelenleg három-négy kisgyermeket hordanak át a szülei a ruzsai bölcsődébe.

Az elmúlt két évben több fiatal, többgyermekes család költözött Pusztamérgesre, amelyek részéről igény merült fel erre a bölcsődei szolgáltatásra. Az új bölcsőde a Szent István és Kossuth utca kereszteződésében épül 150 millió forintos pályázati pénzből az óvoda, a szintén idén megújult templom és a művelődési ház szomszédságában.

A minibölcsődék létesítésének lehetőségét a kormány annak érdekében teremtette meg, hogy a kisebb települések ezen szolgáltatás biztosításával élhetőbb környezetet teremtsenek a családoknak, helyben tartsák a fiatalokat, és ne kelljen dönteniük a gyermeknevelés és munkavállalás között. Egy minibölcsődében egyébként legfeljebb hét gyermek nevelhető, gondozható. Ha a minibölcsődében valamennyi gyermek betöltötte a második életévét, abban az esetben a csoportlétszám nyolc lehet.