Melyik a „legsakkosabb” mórahalmi család? – közösségépítő sakkverseny a Szent László iskolában

836

Első alkalommal rendeztek családi sakkversenyt a 10 éves jubileumát ünneplő mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskolában. Kétféle módon zajlott a pontozás, egyrészt scheveningeni rendszerben, vagyis az azonos csapatban szereplők egymás ellen nem játszottak, tehát a gyerekek csak felnőttekkel, a szülők csak a diákokkal mérkőztek, a végén pedig kiszámolták, hogy melyik korosztály tagjai ügyesebbek. Másrészt  családonként is összesítették az eredményeket, így kiderült,  ki a „legsakkosabb” mórahalmi család, de erre még visszatérünk, a győztesekről a beszámoló végén…

A diákok „edzője”, Mikó Valér tanár elmondta, egy éve foglalkoznak komolyabban az iskolában sakkoktatással, azért is találták ki ezt a versenyt, hogy megmutathassák a szülőknek, hol tartanak jelenleg a csemetéik.

– A sakk sok mindent fejleszt, az elmét, a gondolkodást, a logikai képességet és a fizikai állóképességet is. Gondoljunk csak bele, hogy egy 5-6 órán át tartó szellemi munkához komoly fizikai megalapozottság kell. Emellett persze a tehetséggondozás is fontos szempont, ezért tanítjuk tantárgyi minőségben a sakkot az iskolánkban.

A tanár úr hangsúlyozta, ez a családi sakkverseny elsősorban közösségépítő program, nem csak szakmai megmérettetés. A szülőkkel való jó kapcsolat kialakítását erősíti, generációkat köt össze.  Ezért is döntöttek úgy, hogy a jó hangulatú rendezvényt hagyományteremtő céllal a következő tanévben is megtartják.

És most jöjjenek a nyertesek: a Bálint család (Bálint Bálint és Bálint Attila) és  Vargáék (Varga Dóra és Varga Zsolt) holtversenyben győztek. A legeredményesebb gyerekek: Markó Sára és Szempék Nikolasz, Bálint Sára és Varga Dóra, valamint Dobó Krisztina. A szülők közül Oláh Mihály és Márton Gábor  szerezték a legtöbb győzelmet. Az összesen 108 mérkőzésből álló csapatversenyt a gyerekek nyerték a szülők ellen 61-47-re.