Innovációk a családias ruzsai kisközösség szolgálatában – Frissítve

1857

Sánta Gizella, Ruzsa polgármestere beszámolt a településen történt tavalyi beruházásokról, azok eredményeiről, valamint a 2019-es évre vonatkozó fejlesztési tervekről. Azonban, azt is hozzátette, hogy a közösségi programok pont ugyanolyan fontosak, mint a beruházások, hiszen a megépült objektumokat tartalommal és élettel kell megtölteni.

Ruzsa életében rendkívül fontos és meghatározó év volt a tavalyi, hiszen több komolyabb beruházásra is sor került. Az önkormányzat 150 millió forintot nyert a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban, melyet még önerőből 10 millió forinttal toldott meg. Ennek köszönhetően több közintézmény megépítése és átadása is megvalósult. Ezek közül kiemelkedik a 2018 májusában átadott korszerűsített egészségház, valamint a még épülő, 25 idős személy nappali ellátására szolgáló gondozási központ és a legkisebbeknek szánt bölcsőde.

További Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programos pályázatok segítettek abban, hogy az itt élők mindennapjait programokkal és tartalommal töltsék meg a különböző előadásokon, táborokon vagy éppen képzéseken keresztül.  Mindezek a fejlesztések a közösség számára nyújtanak alapfeltételeket a minőségi élethez, de emellett azt is szolgálják, hogy Ruzsa egy családbarát és befogadó település legyen. A polgármester nem titkolt célja, hogy a fiatalok helyben maradjanak, valamint új lakosok költözzenek ide azzal a szándékkal, hogy itt teremtsék meg jövőjük alapjait. Szorosan kötődik ez a falu arculatához, mely a békés, de egyben nyitott környezetben, valamint a jószomszédi és vendégszerető magatartásban rejlő erőt hivatott hirdetni.  Nem véletlenül vált Ruzsa szlogenjévé „a hely, ahol mindig fogadják a köszönésedet”.
Szerencsére mára már beérett a település arculatának építése, ugyanis a fiatalok helyben tartása jó irányban halad, hiszenn egyre többen maradnak, illetve vesznek ingatlant a településen.

A 2019-es évben folytatódnak a már megkezdett beruházások, s – ha minden a tervek szerint halad – akkor a folyamatban lévő építkezések be is fejeződnek és az adott intézmények átadásra kerülnek az idén.  Külön hangsúlyt fektetnek még az európai uniós Life pályázatra, melyet „vizes” vagy „tavas” pályázatnak is neveznek. Ez az éghajlatváltozással kapcsolatos új pályázati struktúra olyan szemléletformálást tartalmaz, amely hosszú távon elengedhetetlen. A vízmegtartási problémák kiküszöbölése mellett  számtalan olyan lehetőséget nyújt, mely túlmutat a település határain. Ennek köszönhetően már nemcsak a térségben kezdik megismerni Ruzsa nevét, hanem az ország távolabbi vidékein is.

Ruzsa, illetve polgármestere több ponton is nyitni szeretne a nyilvánosság felé, így az elektronikus média terén is kisebb „fejlesztés” ment végbe a településen, ugyanis Sánta Gizella létrehozta hivatalos Facebook-oldalát.  A polgármester – tartva magát a „nem elég tojni, kotkodálni is kell” mondáshoz – igyekszik az elért eredményekről tudósítani nem csupán a ruzsaiaknak, hanem a környéken élőknek is, mindenekelőtt a fiatalabb generációknak.  Ebből adódóan nagy hangsúlyt fektet az oldal gyakori frissítésére, ahol az érdekeltek bátran feltehetik kérdéseiket, melyekre hamar választ is kapnak. Az eddigi visszajelzések pozitívak a kezdeményezéssel kapcsolatban.

(Frissítve a delmagyar.hu cikke alapján)