Közel duplájára nő a bölcsődei férőhelyek száma Sándorfalván, amint a működési engedély birtokában megnyílik a település új intézménye. Pályázati pénzből, mintegy 350 millió forintból egy teljesen új épületet húztak fel a Kiskörúti óvodaépület mellett, melynek ünnepélyes átadóját november 10-én tartották.
Gajdosné Pataki Zsuzsanna a település múltjával kapcsolatban felidézte: Sándorfalvát 1879-ben 3394 fővel alapították és már néhány évvel később felmerült az igény, hogy a kisgyerekek nappali felügyeletét helyben tudják biztosítani. Az első bölcsőde 1954-ben nyílt meg 20 fő számára, melyet az 1970-es években 38, 2008-ban pedig 48 fősre bővítettek ki. – Jelenleg 8501 lakosunk van, így mostanra szükségessé vált egy új bölcsőde – fogalmazott.
Az új épület három csoportszobájában további 36 kisgyermekről tudnak majd gondoskodni. A 447 négyzetméteres bölcsődéhez tartozik még egy ebédlő, melegítőkonyha, mosoda, vasalószoba, tárolóhelyiségek, öltöztető, a vizesblokkokat pedig akadálymentes mellékhelyiség is kiegészíti.
Az épület radiátoros fűtést kapott, a csoportszobák pedig gumipadlót. Minden csoportszobának saját terasza van, illetve van egy 1360 négyzetméteres játszóudvar is, az akadálymentesen megközelíthető épület előtt pedig hét parkoló. A megjelenésében is különleges ingatlant egy sándorfalvi mérnök tervezte. A pályázati pénzből egyébként nem csak az épületet alakították ki, ebből vásárolták meg a berendezéseket és a játékokat is. A költségek végül 32,5 millió forinttal túlszaladtak a pályázaton nyert 316 millió forintos összegnél, az önkormányzat erre többlettámogatási igényt nyújtott be.
Juhász Tünde kormánymegbízott az átadóünnepségen emlékeztetett: egy település életében meghatározó, hogyan bánik a fiatalokkal.
– Sándorfalva e tekintetben letette a névjegyét. Mostantól nagyobb kapacitással tudják segíteni a kisgyerekes családokat a munkába való visszatérésben – jelentette ki. Hozzátette: erre manapság egyre nagyobb az igény, nem véletlen, hogy az országban jelenleg is 13 ezer új férőhely kialakítása zajlik. Gémes László, a Csongrád-Csanád megyei közgyűlés elnöke is gratulált a beruházáshoz és Sándorfalva dinamikus fejlődéséhez. – Amelyik település a gyerekeknek épít, az a jövőnek épít – mondta.
Az új bölcsőde 11 új munkahelyet is teremtett Sándorfalván. Gajdosné Pataki Zsuzsanna polgármester elmondta, az önkormányzat 10 millió forintot biztosított plusz bérköltségre, így minden csoportra két kisgyermeknevelő és egy saját dajka jut majd.
Forrás: delmagyar.hu