A sándorfalvi gyermekek tudatos és biztonságos internetezését segíti a Vodafone Digitális Iskola Program
A sándorfalvi Pallavicini Sándor Általános Iskola tanulói vettek részt hétfőn, kedden a Vodafone Digitális Iskola Program keretén belül megrendezett internetbiztonsági oktatáson. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat oktatói által vezetett interaktív foglalkozás célja, hogy segítse a diákokat a digitális térben leselkedő veszélyek elkerülésében.
„Ha nem világosítjuk fel a gyermekeket az online veszélyekről, igen sebezhetővé válnak.„– mondta Marchhart Pál, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese „Az eszközök biztosítása mellett tehát segítenünk kell a diákokat a digitális képességek megszerzésében, valamint a digitális térben leselkedő veszélyek elkerülésében egyaránt. E három célt együttesen szolgálja a Vodafone Digitális Iskola Program.”
A Vodafone Magyarország és a Vodafone Magyarország Alapítvány 2015 decemberében indította el a Vodafone Digitális Iskola Programot a hátrányos helyzetű fiatalok digitális ismereteinek fejlesztése és a magyarországi oktatás digitális átalakításának ösztönzése érdekében. Az indulás óta a vállalat 1300 Vodafone Tab SpeedLTE táblagépet osztott ki 25 iskolában országszerte, valamint díjmentesen biztosítja az oktatási célú használathoz szükséges havi 3 GB adatforgalmi keretet is. A közel 700 érintett pedagógus internetbiztonsági oktatására már 2016 tavaszán sor került, így most az iskolákat látogatják végig az oktatók, hogy sort kerítsenek a mintegy 6500 érintett gyermek internetbiztonsági oktatására is.
„A két délelőttön keresztül zajló előadások során kollégámmal újfent megtapasztaltuk, hogy a diákok érdeklődőek és vannak közöttük meglepően tájékozottak. Sokan már sokféle virtuális fenyegetésről és ezek kivédésére szolgáló technológiákról hallottak. Ugyanakkor korukból fakadóan még hajlamosak a fenyegetéseket elbagatellizálni, vagy egy védekezési mód hatékonyságát rosszul megítélni. Oktatásunk célja – többek között – ennek a kettősségnek a feloldása és a hatékony önvédelmi kompetenciák fejlesztése.”– mondta Tari Vencel nagyvállalati környezetben dolgozó rendszergazda, pedagógus, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat oktatója.