Közösen imádkoztak a térségi hívek a XI. Homokháti Búcsú szentmiséjén

982
A Szent István Kenyere Búcsút 2012-ben rendezték meg először Mórahalmon a Szeged-Csanádi Egyházmegyével együttműködve azzal a céllal, hogy a homokháti települések vallási közösségei összegyűlhessenek Szent István szándéka szerint. Ily módon búcsúja és ünnepe nem csupán az egyes településeknek lehet, de immáron 11 éve létezik egy közös esemény, egy nagy találkozás, amikor a Homokhátság kistérségének minden vallásos személye és csoportja felekezettől függetlenül adhat hálát hitéért, történelméért, kultúrájáért, hagyományaiért. A Homokháti Búcsút mindig Szent István ünnepének előestéjén, augusztus 19-én tartják, így történt ez hétfőn is.
A rendezvénysorozat nyitányaként László Attila Fonogram-díjas erdélyi magyar énekes, a Csillag születik harmadik szériájának győztese adott műsort a templomkertben, majd Nógrádi Zoltán polgármester beszédében II. János Pál pápa gondolataira emlékeztette a híveket. Miszerint a szenteket nem ünnepelni kell, hanem követni példájukat. Követni Szent István királyunkat, aki egyszerre volt az isteni kegyelem és a hatalom képviselője. Akinek legszebb emberi tulajdonsága az alázat volt, amely első sorban a magyar nemzetnek szólt. A polgármester kiemelte, István királyunk hite példa lehet mindannyiunknak. Kijelölte népünk sorsát, helyét Európában, biztosítva ezzel megmaradásunkat, gyarapodásunkat. „Ezt az élő örökséget pedig mi, homokhátsági emberek hordozzuk és megvalljuk, életerőnk ebből az örökségből származik és táplálkozik.” – fogalmazott.
Beszéde után Nógrádi Zoltán átadta a Homokhátság Díjat, amelyet idén Duka Félix, a mórahalmi Aranyszöm Rendezvényház és a Patkó Lovas és Szabadtéri Színház nyugalmazott ügyvezetője, a város egykori kulturális igazgatója vehetett át.
Ezt követően Dr. Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye megyéspüspöke celebrált szabadtéri szentmisét a templom parkjában felállított színpadon. Majd megáldotta Szent István kenyerét, hogy emlékeztesse a résztvevőket, a megosztott étel a szeretet, a gondoskodás és az összetartozás jelképe. Már beesteledett, amikor fáklyás körmenet vonult végig Mórahalmon, hirdetve az Úr dicsőségét.
A búcsú zárásaként Mórahalom városa közös vacsorára várta a jelenlévőket a béke, a barátság és a szív jóságának jegyében.