Képzési és közösségi központot létesített a Szeged-Belvárosi Plébánia katolikus háza Domaszéken, melyet március 4-én ünnepélyes házszenteléssel nyitottak meg. A Stella Maris Vendégház több funkciójú épület, mely egyaránt modern képzési központ, közösségi tér és szálláshely. A vadonatúj épületet Kiss-Rigó László Szeged-Csanádi püspök szentelte fel.
Az eseményre meghívást kapott Sziráki Krisztián polgármester és Sóki Károly atya is. A beruházás az Interreg V-A Románia-Magyarország Programban meghirdetett „Határon átnyúló képzési központok” című pályázat keretén belül valósult meg az Európai Unió támogatásával, valamint az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a programban résztvevő két tagállam társfinanszírozásával. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. nyújtott további anyagi támogatást.
A „Határon átnyúló képzési központok” című pályázat célja a határrégió fejlesztése a munkaerő mobilitásának növelésével és a foglalkoztatási lehetőségek bővítésével. Mindez hármas partnerségben valósul meg: a Szeged-Belvárosi Plébániához tartozó Katolikus Ház, a temesvári Bartók Béla Elméleti Líceum és a Szórvány Alapítvány összefogásával. Napjainkban egyre nő az igény a vidéki képzési és közösségi programhelyszínek iránt. Jól esik megállni, elvonulni, feltöltődni, visszatalálni a természethez, a hagyományokhoz, gyökerekhez. Így a pályázat jóvoltából két, 21. századi elvárásoknak megfelelő, jól felszerelt képzési központ épült: egyik a Temes megyei Zolton, a másik pedig itt, Csongrád-Csanád megyében, Domaszéken.
Ezek a korszerű létesítmények a pályázat keretein belül kétféle képzésnek adnak otthont: az egyik egy 40 órás vállalkozói alapismeretek, a másik pedig egy 30 órás pályaorientáció és karriertervezési képzés. A vállalkozói alapismeretek képzés célja, hogy a résztvevők képesek legyenek elindítani és sikeresen működtetni vállalkozásaikat a határ menti régióban. A pályaorientáció és karriertervezés képzés elsősorban a középiskolás korosztálynak nyújt segítséget egyrészt a munkaerőpiacon való tájékozódásban, másrészt az életpálya megtervezésében. A résztvevők megismerkednek a határ menti régió sajátosságaival, Magyarország és Románia képzési rendszereivel, valamint a munkaerőpiaci elhelyezkedési lehetőségekkel. Az első csoportok a vírushelyzetre való tekintettel online indultak, ám márciustól jelenléti képzéssel fogadják a résztvevőket.
A pályázat jóvoltából meghirdetett képzéseken túl a Stella Maris Vendégház kapui nyitva állnak mindazok számára, akik modern kialakítású, vendégszobákkal is rendelkező programhelyszínt keresnek. A 33 fő elszállásolására alkalmas házat 1 hektárnyi füves és erdős terület ölel körül, amely zavartalan bulik, kültéri csapatjátékok, kellemes séták tágas tere. A Stella Maris Vendégház felejthetetlen élményt nyújtó helyszíne lehet különféle csapatépítő tréningeknek, workshopoknak, céges eseményeknek, gyermek- és ifjúsági táboroknak, alkotóműhelyeknek, osztálykirándulásoknak, lelkigyakorlatoknak, gyalogos és kerékpáros túráknak, családi ünnepeknek, baráti találkozóknak, állófogadásoknak – írja közleményében a fenntartó.