Nógrádi Zoltán, a város polgármestere a szerdai projektnyitó rendezvényen elmondta, a tavaly mintegy 400 ezer -köztük sok külföldről érkező – vendéget fogadó fürdő működtetési költségeinek jelentős részét az energia biztosítása teszi ki. Hozzátette, az intézmény fenntartható működtetéséhez szükséges beruházás szorosan kapcsolódik a városban folyó más fejlesztésekhez, amely révén az önkormányzat nemcsak energiafogyasztó, hanem termelő is.
Az eseményen elhangzott, az uniós támogatással megvalósuló fejlesztés során 2027 tavaszáig elvégzik a homlokzat utólagos és a tetőtér kiegészítő hőszigetelését, a nyílászárók és a fűtéskeringtető szivattyúk cseréjét, korszerűsítik a légkezelő rendszert, légfüggönyöket építenek be. Kicserélik a tanuszoda medenceterének padlófűtését és vízkezelő rendszerét, több helyen a vízforgató szivattyúkat, valamint UV-fertőtlenítést is telepítenek. A villamosenergia-ellátást részben az épületekre telepítendő 41 kWp kapacitású napelemes rendszer biztosítja majd.
A munkálatok során a fürdő folyamatosan üzemel, időnként egyes medencék lezárásával, figyelembe véve az odaérkező vendégek biztonságát.
Mihálffy Béla, a térség országgyűlési képviselője kiemelte, a mórahalmi fürdő a Homokhátság meghatározó turisztikai és egészségügyi létesítménye. A fejlesztések pedig lehetővé teszik, hogy a tavaly fennállásának 60. évfordulóját ünneplő, az ide érkezőknek teljes körű wellness és gyógyászati szolgáltatást nyújtó intézmény még fenntarthatóbban és a biztonságosabban működjön.

