2020 november végén a Zákányszéki Manó-kert Óvoda és Bölcsőde támogatást, 900 ezer forintot nyert tehetség-kibontakoztató programok megvalósítására. A program a tervek szerint június 30-ig fog tartani, melyben népi játékokkal, énekekkel, táncokkal ismerkednek a gyerekek, illetve egy játékgyűjteménnyel például szociális készségeiket fejleszthetik majd.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Nemzeti Tehetség Program „A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatása” című projekt megvalósítására adta be pályázatát az óvoda, amit sikeresen meg is nyertek. Így januárban meg is kezdődhet a projekt.
Két féle foglakozás indul majd. Az egyik a Személyiség- és önismeret fejlesztő valamint az „Így tedd rá!” népi játék, és néptánc foglalkozáson lesz lehetőség a gyermekek fejlesztésére. A foglakozások vezetői: Fekete Csabáné, Nagyné Deme Ágnes, Tanácsné Kiss-Patik Tünde, és Dani- Bernátsky Kamilla óvodapedagógusok lesznek. A foglalkozásokon nagycsoportos korú tehetségígéretes gyermekek vesznek részt.
Az Így tedd rá! népi játék és néptánc foglalkozásokat Tanácsné Kiss-Patik Tünde és Dani- Bernátsky Kamilla vezeti. Az „Így tedd rá!” zenei program egy tudatos, tervezett fejlesztési folyamat, mely rengeteg játékos, sok mozgással kísért zenei élményt kínál a gyermekek számára. Az „Így tedd rá!” program eszközeivel, feladataival fejlesztik a gyermekek mozgáskészségét, megalapozzák a későbbi tánctanuláshoz szükséges technikákat, valamint a mozgás által megteremtik a kreativitás és az önkifejezés örömélményét. Céljuk a népzene, néptánc, a népi játékok, mondókák megismertetése, megszerettetése, a zene befogadására való képesség megalapozása, a zenei anyanyelv ápolása. Feladatuk a személyiségfejlesztés a zene eszközeivel, zenei képességek, készségek fejlesztése és ez utóbbiak összekapcsolása más fejlesztési területekkel a szociális, érzelmi, kognitív képességek fejlesztése, játék, egyéni és közösségi élmény nyújtása.
A Személyiség- és önismeret fejlesztő foglalkozásokat Fekete Csabáné, Nagyné Deme Ágnes óvodapedagógusok vezetik. A szociális kompetenciák fejlesztését a Plusz 1 Játékgyűjtemény felhasználása biztosítja. A módszertani segédlet jelen pályázó szervezet egyik tagjának saját gyűjtése.
Ezt a játékgyűjteményt intézményükben már negyedik éve alkalmazzák a magatartási zavarok tüneteinek kezelése, az egyéni képességek és készségek differenciált kibontakoztatása, a korrekciós és hátránykompenzációs tevékenység, a teljes személyiségfejlesztés céljából.
A kolléga játékgyűjteményével a pályázó szervezet tagjaként, a tehetséges gyermekek esetleges gyenge oldalainak fejlesztését hatékonyan tudja szolgálni. A gyakorlás során szociális ismeretek, képességek és készségek fejlődnek, miközben a játékokat a gyermekek igazi élményként élhetik meg.
A Plusz 1 játékok célja, hogy általuk fejlesszék a szociális ismereteket, képességeket és készségeket. A játékokon és gyakorlatokon keresztül teremtsenek olyan helyzeteket, amelyeken keresztül a személyiségtényezők fejlesztését a leghatékonyabb módon elő tudjuk segíteni. A Plusz 1 játékokat megfelelő módszerek megválasztásával élmény- és felfedezés központúvá tesszük, amelyek megfelelő feltöltődést és pihenést biztosítanak majd a gyermekek számára.