A Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda intézményrendszer 2011. szeptember 1-gyel indult, négy óvodai és öt általános iskolai telephellyel, öt településen, köztük Öttömössel. A dóci székhellyel működő intézmények minden faluban hasonló adottságokkal rendelkeztek. Az összevonásra gazdaságosság szempontjából volt szükség, hiszen ezek közül mindegyik település kis lakosságszámú, ezért az óvodákba, iskolákba is kevés gyermek jár.
Az intézmények fejlesztését fenntartói támogatásokból és pályázati forrásból tudják kivitelezni. Az elmúlt tíz év során minden nyáron valamelyik telephely megújult. Főként az egyházmegye pályázatainak segítségével az óvodákat már teljes mértékben felújították.
Az öttömösi óvoda is ennek az intézményrendszernek a tagja. Az óvoda kívül belül megújult 2019-ben. Lecserélték a tetőt, amire napelemeket helyeztek fel, új nyílászárókat helyeztek be, leszigetelték a külső homlokzatot és a födémet, minden teremben és csoportszobában ledes energiatakarékos világító testeket helyeztek el, valamint fűtéskorszerűsítést is végrehajtottak. A konyha is megújult, ami az ott dolgozók munkáját segíti. Továbbá kapott új kerítést, előtetőt és díszburkolatot is.
Az óvodának egy 20 fős csoportja van, ahová vegyes életkorú kisgyerekek járnak. Veres Jánosné óvodapedagógus elmondta, hogy nagyon családias légkörben töltik mindennapjaikat, hiszen a csoportba együtt járnak akár a testvérek vagy unokatestvérek is. A gyerekek boldogan használják például a beltéri csúszdát és mindannyian nagyon örülnek az új felújított intézménynek.
Az óvoda a közeljövőben is tovább újul majd, hiszen a Magyar Falu Program keretében sikerült támogatást nyerni arra, hogy az intézmény udvarán öntözőrendszer kialakítására és parkosításra kerülhessen sor. A játszóteret az udvaron egy egyházi projekt segítségével már korábban sikerült fejleszteni.
Dr. Dobó István, a település polgármestere elmondta, hogy a képviselőtestület 2019-ben határozta el, hogy a falunak szüksége van egy kisebb bölcsődére. Támogatást nyújtottak be és egy 55 millió forintos projekt segítségével a volt tsz-iroda egy része újulhat meg és alakulhat át egy „mini” bölcsődévé, amely egy nyolc férőhelyes intézmény lesz az önkormányzati fenntartásban.