Az 50 éves Mórahalmi Parasztkórus, a hétvégén, október 2-án tartotta meg jubileumi kórustalálkozóját az Aranyszöm Rendezvényházba. Az érdeklődők a színpadon láthatták a helyi parasztkórus mellett Albertirsa, Alsóváros, Ásotthalom, Bordány, Deszk, Óbecse, Palics, Üllés, Zákányszék és Zsombó csoportjait is.
A Mórahalmi Parasztkórus 50 éve a pávaköri mozgalommal indult 1971-ben. A hír, hogy kórus alakult, szájról szájra terjedt. Akik tudták az ismerősükről, hogy szépen dalol, azt meghívták. Kezdetben Pávakör volt, majd 1974-ben Parasztkórussá minősült.
A mórahalmiakat Masa Gézáné énektanárnő irányította szakmai hozzáértéssel. Az alapító tagokból ma már csak Masáné Lékó Ilona, aki gimnazistaként énekelt édesapjával együtt és Ótott Kovács Józsefné tagja a jubiláló kórusnak. A csoportot később Kalmár Ferencné, majd Burkovics Ferenc énektanárok vezették. 1991 óta, 30 éve Mócsán Mária Zita a kórus művészeti vezetője.
Rendszeres szereplői a városi és az egyházi ünnepeknek. Baráti kapcsolatot ápolnak vajdasági és erdélyi együttesekkel, Csongrád-Csanád megye népdalköreivel és az Albertirsai Dalkörrel.
A parasztkórus működését és tevékenységét számtalan támogató segíti, de több pályázat nyertesei is. Így a Csoóri Sándor Alapnak köszönhető az a dél-alföldi viselet, amelyet az évfordulón vettek fel először.
Számos sikert értek el a szakmai megmérettetéseken. Zenei repertoárjukban Magyarország népzenei tájegységeinek dalaiból válogatnak.
Társadalmi elismeréseik:
- Fennállásuk 35. évfordulója tiszteletére „Mórahalom város Köszönete” elismerésben részesültek.
- 2018. augusztus 20-án Ópusztaszeren Csongrád megye Alkotói Díját vehette át a kórus.
- 2019. augusztus 30-án a Mórahalmi Parasztkórus munkássága nemzeti értékké vált, felvételt nyert a Mórahalmi Települési Értéktárba.